Haber

Yozgat’ta gençler için “İş fikirleri yarışması” düzenleniyor

Genç istihdamını artırmak ve gençlerin fikirlerini yatırıma dönüştürmek gayesiyle yapılan “İş fikirleri yarışması” protokolü, Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Bozok Üniversitesi ortasında imzalandı.

Valilikte yapılan imza merasiminde konuşan Vali Ziya Polat, ödüllü yarışın ulusal bazda olacağını yatırımların Yozgat’a yapılacağını söyledi.

Yarışmaya müracaatların bugün başladığını tabir eden Polat, “Başvurular internet ortamından alınacak, ocak ayında değerlendirmeler yapılacak. Şubat ayında da başvuru yapan gençlere projelerini geliştirmeleri için proje hazırlama eğitimleri verilecek.” dedi.

Polat, müsabaka sonunda birinci olan proje sahibine 40 bin, ikinciye 30 bin, üçüncüye 20 bin lira ödül verileceğini, müsabakaya 18-35 yaş gençlerin katılacağını belirtti.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ da projenin iyi olması dileğinde bulundu.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ise 2022 ve 2023 yıllarında kalkınma ajanslarının çalışma temasının “Genç İstihdamı” olduğunu belirterek, “Bu yarışma sonucunda sunulan iş fikirleri arasından en başarılı olanları bağımsız jüri tarafından seçilerek, bir prototipe dönüştürülmesi için malzeme ve hizmet alımları kalemlerinde finans desteği sağlanacaktır. Ayrıca başarılı bulunan girişimci adaylarına İŞGEM veya Bozok Teknopark’ta firmalarını kurmak ve girişimlerini başlatmak istemeleri halinde gerekli destekler sunulacaktır.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde iş fikirleri yarışının protokol imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu