Haber

Hyundai Motor Company, Ulsan’da Elektrikli Araç Fabrikası Açıyor.

Hyundai Motor Company, Ulsan’da Elektrikli Araç Fabrikası Açıyor.• Hyundai, marka mirasına sadık kalarak, 50 yıl önce ilk fabrikasını açtığı Ulsan’da bir EV fabrikası kuruyor.

• Yeni EV fabrikası 548.000 m2 alanda yılda 200.000 elektrikli araç üretecek.

• 2026 yılının ilk çeyreğinde seri üretime başlayacak fabrikaya yaklaşık 1,53 milyar dolar yatırım yapılacak.

Hyundai Motor Company, Kore otomotiv endüstrisinin kalbi olan Ulsan’daki mevcut kompleksinde yeni bir elektrikli araç (EV) fabrikasının temel atma törenini gerçekleştirdi. Elektrikli araçlara adanan bu yeni tesis, yarım asırdan fazla bir süre önce temelleri atılan Hyundai’nin marka mirasına özel bir saygı duruşu olarak tanımlanıyor.

Yeni tesis aynı zamanda Hyundai’nin elektrifikasyon çağındaki mobilite üretiminin de merkezi olacak. Otomotiv alanındaki bilgi birikimini ve teknolojik yeteneklerini aktif olarak geliştirecek olan Hyundai, insan odaklı hümanizmi esas alarak, elektrifikasyon çağında insanlığın yararına yenilikler yapmaya devam edecektir. 1968 yılında montaj tesisi olarak başlayan Hyundai Ulsan Fabrikası, kısa sürede önemli üretim miktarlarına ulaşarak büyüdü. Ulsan’daki elektrikli araç fabrikası da yenilikçi üretim tesisleriyle donatılacak ve çalışanlar için en uygun çalışma ortamını ve doğayla bir arada yaşamayı da sağlayacak.

Yıllık 200.000 adet üretim kapasitesine sahip olan fabrika, 548.000 m2 alana yayılacak. Yaklaşık 2 trilyon KRW (1,53 milyar dolar) yatırımla hizmete girecek fabrika, 2026 yılının ilk çeyreğinde seri üretime başlayacak. Yeni tesiste üretilecek ilk model, elektrikli SUV olacak. Hyundai’nin lüks markası Genesis.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

buyukorhanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu