Ekonomi

Block, Bitcoin fiyatının altı yılda %400 arttığını görüyor ve kripto projelerini genişletiyor

SAN FRANCISCO – Eskiden Square olarak bilinen Block, Cash uygulamasında Bitcoin işlemlerine ilk kez izin verdiği 2017 yılından bu yana Bitcoin fiyatında %400’lük önemli bir artış gördü. Bu büyüme sadece şirket için bir nimet olmakla kalmadı, aynı zamanda CEO’su Jack Dorsey’i önde gelen bir Bitcoin savunucusuna dönüştürdü. Bugün Block, Bitcoin ile ilgili çeşitli projelerle kripto para birimi alanına derinden yerleşmiş durumda.

Altı yıl önce, 14 Kasım 2017’de, kripto para birimi topluluğunu sarsan çekişmeli Blok Boyutu savaşlarının ortasında Block, kullanıcıların Square Cash uygulaması aracılığıyla Bitcoin işlemleri yapmasına olanak tanıyan bir deneme başlattı. Bu atılım, ana faaliyet alanı olan para transferlerini kolaylaştırmaktan değerli bir sapmaydı ve dijital para birimleri dünyasına yolculuğunun başlangıcını işaret ediyordu.

Şirketin Bitcoin’e girişinin ileri görüşlü olduğu kanıtlandı, çünkü kripto para biriminin değeri o zamandan bu yana %400 arttı. Bu artış yalnızca Block’un kârlılığına değil aynı zamanda Dorsey’in kârına da fayda sağladı. Bitcoin’in Açık sözlü bir savunucu olarak konumunu pekiştirdi. Kripto para birimlerinin insanları finansal olarak güçlendirme potansiyeline olan inancı, şirketin stratejik yönünün arkasındaki itici güç olmuştur.

Dorsey’in liderliğinde Block, kripto para birimi çabalarını genişletti. Firma şu anda ticari bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştiriyor ve aynı zamanda merkezi olmayan bir borsa üzerinde de çalışıyor. Bu girişimler, Block’u küresel finansal ekosistemde değerli bir oyuncu olarak konumlandırmaya yönelik daha geniş bir çabanın parçasıdır. Üç ayda bir satılan milyarlarca Bitcoin ile Block’un kripto para birimini hizmetlerine entegre etme taahhüdü açıktır.

Block’un kripto para birimi projelerinin başarısı, dijital para birimlerinin ana akım finansta artan kabulünün ve bunların dünya çapında işlemlerin nasıl yürütüldüğünü yeniden şekillendirme potansiyelinin altını çiziyor. Block, bu dinamik alandaki varlığını yenilemeye ve genişletmeye devam ettikçe, kripto para birimlerinin küresel finansal sistemler ve uygulamalar üzerindeki artan etkisinin daha geniş bir anlatımına katkıda bulunuyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habergolpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu