Haber

UNDP Türkiye Temsilcisi Louisa Vinton ‘Mor Kampüs’ ile Hatay’daki çadır kenti ziyaret etti

UNDP Türkiye Temsilcisi Louisa Vinton, “Mor Kampüs” ile Hatay’daki çadır kenti ziyaret etti

HATAY – Hatay’ın Defne ilçesindeki çadırkenti ve içindeki “Mor Kampüs”ü ziyaret eden Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, “Böyle bir projeye imza attığımız için çok mutluyuz” dedi.

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, Hatay’ın Defne ilçesindeki çadır kentte Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından desteklenen 28 “Mor Kampüs”ten biri olan konteynerleri ziyaret etti. Mor yerleşkede psikolog, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişimi uzmanı ile birlikte birçok konuda zarar gören çocuklara ve kadınlara yardım sunulduğu belirtildi.

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, mor kampüsü ve çadır kenti gezdikten sonra, “UNDP Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı olarak mor kampüsü desteklemekten gurur duyuyoruz. 28 kampüsten biri olan bu mor kampüs, Birleşmiş Milletler Federasyonu iş birliğiyle inşa edildi. Türkiye Kadın Dernekleri Burada hanımlar ve çocuklar “Sadece depremden zarar gördükleri için değil, başka konularda da zarar gördüler. Şehirde bu çadırdan çok kişi faydalanıyor. Ayrıca çevredeki kadın ve çocuklar da bu kampüsten yararlanmaktadır. Böyle bir projeyi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

haberbakirkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu